
- Добрий день Андрію. Скажіть а це правда шо кішці чи собаці (перед тим як стерилізувати), бажано хоч один раз вродити? Кажуть що це якось вплине на довголіття!
- Краще стерилізувати до першої тічки, тоді ніколи не буде пухлин молочних залоз, тобто в 5-6 місяців. Не можна стерилізувати сук в період вдаваної щенності, бо вона залишиться на все життя. "Має вродити хоч раз" - БАЙКА !
Міф: А як же вони будуть жити "без того"!?
Реальність: Самки собак живуть "без того" більший час свого статевого циклу. Лише два рази на рік, як правило, можуть спарюватись у недовгі періоди. Більшу частину свого життя вони живуть без статевого потягу. Стерилізованими вони почуваються як у період відсутності тічки і не переживають "мук кохання" чи їхню відсутність. З кішками аналогічно, хоча
тічки в них можуть тривати безконечно до моменту запліднення, що призводить до частих небажаних приплодів або використання гамуючих тічку ліків, які провокують хвороби молочних залоз, яйників, печінки, діабету. Самці в період гону часто отримують травми від конкурентів, потрапляють під автомобілі, втікають і губляться, заражаються злоякісними венеричними хворобами, перестають справно нести охоронну службу.
Міф: Хай має діток!
Реальність: Після народження і вигодовування потомства у природі "батьки" і "діти" перестають підтримувати і опікувати одне одного. Покидають сім'ю і розходяться на великі відстані. Якщо нема такої можливості, це може призводити до майбутнього близькородинного схрещування і розвитку генетичних вад. Психологічний комплекс "а хто ж мене пригляне на старості років?" у тварин відсутній.
Чим відрізняється кастрація від стерилізації
Домашні тварини відіграють особливу роль в нашому житті, вони роблять нас добрішими і вчать багато чому в цьому житті. Але трапляється й таке, що багатоплідна потомство домашнього вихованця приносить господареві безліч турбот і тоді він вирішується на серйозний крок – стерилізувати або каструвати свого улюбленця. Тим часом, обидва ці поняття виступають в абсолютно різних якостях. Саме тому сьогодні ми спробуємо з’ясувати, чим же відрізняються між собою поняття «кастрація» і «стерилізація».
Що таке кастрація і стерилізація:
Стерилізація обмежується перев’язкою маткових труб, а для тварин це загрожує перев’язкою насіннєвих проток. По-науковому це операція у тварин називається вазектомія. Після процедури статеві органи тварини залишаються на місці, вони продовжують вироблення гормонів і функціонують у звичайному режимі. Стерилізація тварин "чоловічої" та "жіночої" статі не впливає на статевий потяг тварин, їх інстинкти не знижуються і не втрачають своєї інтенсивності. При цьому тварини можуть злучатися, але перестають приносити потомство.

Кастрація – це операція, при якій відбувається повне видалення органів, які відповідають за розмноження тварин. Таким чином, при кастрації у тварин видаляються яєчники разом з маткою (операція називається оваріогістеректоміі) або ж просто одні яєчники (оваріоектомія). Нерожавшим молодим тваринам раніше віддалялися одні яєчники, але тепер намагаються прибрати їх разом з маткою, так як останнім часом все частіше мають місце гінекологічні проблеми навіть у молодих тварин. У тому випадку, коли видалені тільки яєчники, внаслідок чого припиняється вироблення яйцеклітин, всі "котячі" концерти негайно припиняються. У тварин при кастрації видаляються обидва яєчка.
Порівняння кастрації та стерилізації У чому ж різниця між кастрацією і стерилізацією? Виходячи з вищесказаного, можна відзначити, що кастрація є більш гуманною процедурою, як для кобелів (котів), так і для сук (кішок). Незважаючи, на відсутність потомства, стерилізовані тварини дуже часто відчувають гормональні внутрішні бурі через те, що їх статева система продовжує нормально функціонувати. Це не найкращим чином позначається на організмі тварини, оскільки його організм в цьому момент схильний до стресів і як наслідок, до ризику захворювань сечостатевої системи. Такі тварини дуже часто безпричинно худнуть, відмовляються від їжі і ведуть себе агресивно по відношенню до господаря.
При цьому кастровані суки і кобелі мають якісно вищий рівень життя і здоров’я, а крім того, тривалість їх життя збільшується на кілька років. Саме серед таких тварин зустрічаються довгожителі. Крім того, це багато в чому вирішує проблему з поведінковим фактором, оскільки кастровані коти не кричать і не мітять хазяйську меблі. Кастрація практично повністю виключає можливість отримати гнійне запалення, кісту або новоутворення статевих органів у сук, і можливість захворіти простатитом – у кобелів. Варто відзначити, що в зрілому віці деякі тварини вже потребують такої операції за медичними показаннями, так найкраще зробити цю операцію в той період, поки вона ще здорова і повна життєвих сил та енергії.
Відмінність кастрації від стерилізації полягає в наступному:
Кастрація передбачає повне або часткове видалення репродуктивних органів кішки (одних яєчників або яєчників разом з маткою), і обох яєчок у кота. Стерилізація – це операція, яка обмежується перев’язкою маткових труб у кішок і перев’язкою насіннєвих канатиків у котів. Кастрація дозволяє усунути всі гормональні збої в організмі тварини, при стерилізації усувається тільки функція твори потомства.